Zdrowie Pracownika – po wiedzę od ekspertów.

Forum Zdrowie Pracownika  organizujemy już po raz drugi – skąd pomysł na taki temat i taką formę wydarzenia?

Narodziny pomysłu…

Szkic powstał w głowie naszej dyrektor programowej i został ukształtowany i zrealizowany przez nasz zespół organizacyjno-sprzedażowy tak aby spełniał swoją najważniejszą misję: propagowanie kultury dbania o zdrowie pracowników wśród przedsiębiorców.
Dużych, średnich i małych.

Idea – zdrowie pracownika

Chcemy propagować tę ideę szeroko i zamaszyście – dlatego udział w wydarzeniu dla menedżerów, dyrektorów HR, osób zarządzających zespołami, właścicieli firm jest bezpłatny. Tak, aby w drodze po wiedzę o zdrowiu pracownika finanse nie były przeszkodą.

Jesteśmy ekspertami od zdrowia pracownika? NIE.  Choć bardzo się staramy żyć zdrowo 😊

Nasza firma nie jest firmą medyczna, nie zajmujemy się dietetyką, psychologią, projektowaniem wnętrz, szkoleniami dla firm, ubezpieczeniami czy sportem. Nie wynajmujemy biur i nie dostarczamy owoców. Znamy się na organizacji wydarzeń biznesowych. Właśnie w tej dziedzinie jesteśmy ekspertami. Od 2005 roku gromadzimy doświadczenie, a nasz flagowy Kongres Kadry zna chyba każdy HRowiec w Polsce. Wiemy co zrobić aby popyt i podaż na wiedzę spotkały się w sprzyjających okolicznościach.

Obserwujemy trendy

W kwestii zdrowia pracowników śledzimy trendy i….oddajemy głos ekspertom, tym którzy najlepiej wiedzą jakie działania przynoszą firmom realne korzyści i pomagają realizować biznesowe cele.

Wiemy, że warto ich posłuchać. Wiemy to, bo też ich słuchamy i dobieramy razem z nimi takie warianty obecności na wydarzeniu, które dla każdego z ekspertów będą odpowiednie i zagwarantują uczestnikom Forum dokładne zapoznanie się z tematem jego specjalizacji.

Prelekcje, artykuły, stoiska, strefy relaksu, ergonomii, spotkań, warsztaty, konkursy… możliwości jest wiele.

I jak nam to wszystko wychodzi?

Pierwsza edycja Forum odbyła się pod hasłem #BoWartoDbać i zgromadziła ok 250 uczestników i ponad 30 Partnerów – prawdziwych ekspertów w swoich dziedzinach, którzy podzielili się swoją wiedzą podczas wystąpień, na stoikach i przy stołach eksperckich. Drugiej edycji towarzyszy myśl przewodnia: PRZEZ DOBROSTAN DO CELU. I postaramy się, żeby była jeszcze lepsza niż pierwsza!

Skąd ten DOBROSTAN?

(I dlaczego nie well-being 😉 ?)

Bo wiemy, że DOBROSTAN jest drogą, którą warto iść. Bo tylko holistyczne podejście do tematu zdrowia pracowników i uwzględnienie jego wszystkich aspektów daje najlepsze efekty.

Wygląda na to, że opinię tę podziela całkiem znaczące grono dyrektorów, menedżerów, specjalistów HR i właścicieli firm. Widać to w wynikach ankiety do której wypełnienia zachęcaliśmy uczestników I edycji Forum*:

87% naszych respondentów deklaruje, że prowadzi działania prozdrowotne w swojej firmie.

Przynajmniej połowa spośród zapytanych przez nas ankietowanych oferuje pracownikom diagnostykę i opiekę medyczną, programy ubezpieczeń zdrowotnych, ergonomiczne miejsce pracy. Dodatkowo, w miejscu pracy dostępna jest dla pracowników kawa, herbata i filtrowana woda. Prawie połowa gwarantuje także pracownikom świeże owoce i warzywa dostarczane do biura.

W co trzeciej organizacji dostępne są rozwiązania zorientowane bezpośrednio na zdrowie i well-being pracowników, np. szkolenia z zakresu walki ze stresem, siłownia, porady dietetyczne, budowanie kultury zrównoważonego rozwoju wspierającego work-life balance.

Co więcej, 94% firm, które prowadzą już działania prozdrowotne planuje wdrożyć dodatkowe rozwiązania dla swoich pracowników..

W co trzeciej firmie planowane jest wdrożenie działań wspierających work-life balance. W dalszej kolejności wskazywano na szkolenia z zakresu walki ze stresem, komunikację w pracy, ale także porady dietetyczne dla pracowników oraz świeże warzywa i owoce dostarczane do biura.

Najrzadziej respondenci wybierali m.in. te rozwiązania, które były wskazywane jako najczęściej już funkcjonujące w organizacjach. Poza tym, wśród zaznaczanych odpowiedzi pojawiły się także takie rozwiązania jak badania genetyczne dla pracowników oraz programy emerytalne.

W firmach, w których nie funkcjonują rozwiązania prozdrowotne, 89% planuje wprowadzenie takich rozwiązań.

Pozostałe 11% postaramy się przekonać, że warto takie działania prowadzić 😉

I chociaż pracodawca nie ma bezpośredniego wpływu na to jaką drogę wybiorą jego pracownicy i nie może ich do niczego zmusić, to przecież ma wpływ na to jaką drogą sam podąża, jakie wartości są dla niego ważne. Przykład zawsze idzie z góry. Chcemy wspierać dobre praktyki.

 

Pracodawca dbający o dobrostan pracownika – hit czy mit?

Jesteśmy zdania, że jednak HIT. Jeśli myślisz podobnie dołącz do nas!

8 kwietnia 2019 – widzimy się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Na 9 kwietnia 2019 planujemy warsztaty w DKV.

Przez dobrostan do celu.

Zespół Forum Zdrowie Pracownika Pozdrawia!

*N – 153
Zdjęcie: bruce mars from Pexels

Zarejestruj się bezpłatnie

[contact-form-7 id=”9346″ title=”Zarejestruj się bezpłatnie”]