Tomek Michniewicz

dziennikarz, reportażysta, fotograf, organizator wypraw i ekspedycji. Autor pięciu bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych.

Lider wypraw i ekspedycji do dżungli i na pustynie, autor szkoleń z działania w stresie i wystąpień publicznych, jeden z najwyżej cenionych mówców motywacyjnych w Polsce. Autor pięciu bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych i organizator wypraw szkoleniowych dla kadr zarządzających.

Podejmuje się trudnych i niebezpiecznych projektów reporterskich. Rozbił kongijsko-zambijski gang przemytników kości słoniowej i został wpuszczony na pokład łodzi Mel Fisher’s Treasures, najsłynniejszej ekipy poszukiwaczy skarbów na świecie. Opisywał fundamentalizm muzułmański w północnym Pakistanie i źródła przestępczości w Johannesburgu, operacje polskich sił specjalnych, metody zawodowych oszustów kasyn w Las Vegas i praktyki czarnej magii w Afryce Centralnej.

W USA otrzymał pozwolenie na wejście do San Quentin, więzienia o maksymalnym rygorze przeznaczonego dla najgroźniejszych przestępców. Jako jeden z nielicznych europejskich dziennikarzy podróżował swobodnie po Arabii Saudyjskiej oraz dostał się do partyzanckiego obozu nepalskich maoistów.

Regularnie organizuje wyprawy na Saharę, do afrykańskiego buszu i do równikowych dżungli. Z plecakiem przejechał 62 kraje, większość wielokrotnie. W podróży spędza często połowę roku. Przepłynął najtrudniejszą rzekę raftingową na świecie – Zambezi. Nurkował z żarłaczami białymi i żarłaczami tępogłowymi, eksplorował pieszo Deltę Okavango i park narodowy Mana Pools w Zimbabwe. Łapie węże, podchodzi dzikie słonie i nieustająco schodzi z utartego szlaku.

Zapraszamy na Prelekcję:

Gość Specjalny – Tomek Michniewicz: BEZ UDAWANYCH EMOCJI – o tym, co odróżnia prawdziwe zaangażowanie od papierowego.

25.09.2019 g. 15:50

 

Wybrane zdjęcia z podróży Tomka Michniewicza…

 

Inni Prelegenci